20.06.2019 - Yerköy Medya - Haber Sitesi

Yozgat ve ilçelerinin adaylarının tam listesi

Yozgat ve ilçelerinin adaylarının tam listesi

Yozgat ve ilçelerinin AKP, MHP, CHP, İYİ PARTİ, SAADET PARTİSİ adaylarının tam listesi.

AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi il ve ilçe belediye başkan adayları 2019 listesi

31 Mart 2019 yerel seçimler için vatandaşlar sandık başına gidecek olmanın heyecanını yaşıyor. Belediye başkan adayları 2019 isim listesi son dakika açıklamaları yakından takip edilmekte. AK Parti ve MHP yerel seçimlerde Cumhur İttifakı kapsamında sandıkta ittifak yaparker, CHP, İYİ Parti Millet İttifakı yaparak seçimlere girecek. Saadet Partisi ise seçimlere tek başına aday çıkartarak giren parti oldu.

Yozgat’ta 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yarışacak siyasi partilerin Belediye başkan adayları belli oldu.Yozgat il genelinde seçime katılan geçici aday listeleri il ve ilçelerde seçime katılan partiler tarafından seçim kurullarına teslim edildi. 

Yozgat ve ilçelerinde siyasi partilerin İl ve İlçe Seçim Kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayların isimleri şunlar: 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 
Yozgat: Celal Köse 
Akdağmadeni: Önder Gürel 
Aydıncık: Ahmet Koçak 
Boğazlıyan: Gökhan Çoşar 
Çandır: Mustafa Ertan Örgün 
Çayıralan: Yasin Şahiner 
Çekerek: Eyüp Çakır 
Kadışehri: İrfan Akın 
Saraykent: Ahmet Öçal 
Sarıkaya: Duran Cesur 
Sorgun : Mustafa Özdemir 
Şefaatli: Zeki Bozkurt 
Yenifakılı: Yalçın Karadavut 
Yerköy: Mehmet Ağaoğlu 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 
Boğazlıyan: Ali Ayık (Millet İttifakı) 
Çandır : Tayyar Erdoğan (Millet İttifakı) 
Çayıralan: Ömer Codar (Millet İttifakı) 
Saraykent: Kazım Can 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 
Yozgat : Mehmet Erdemir 
Akdağmadeni: Nezih Yalçın 
Aydıncık : Selahattin Özdemir 
Boğazlıyan: İbrahim Tamer 
Çandır: M. Emin Murat 
Çayıralan: Kıyasi Başgül 
Çekerek: Mustafa Bal 
Kadışehri: Mustafa Doğru 
Saraykent: İdris Ögel 
Sarıkaya: Ömer Açıkel 
Sorgun : Erkut Ekinci 
Şefaatli: Müjdat Karaca 
Yerköy : Abdullah Altıntaş 

İYİ PARTİ 
Yozgat : Metin Özışık (Millet İttifakı) 
Akdağmadeni: Nazım Altun (Millet İttifakı) 
Aydıncık : Kemal Çam (Millet İttifakı) 
Çekerek: Duran Özkan (Millet İttifakı) 
Kadışehri: Burak Akıl (Millet İttifakı) 
Saraykent: Osman Çiftcier 
Sarıkaya: Davut Dicle (Millet İttifakı) 
Şefaatli: Mustafa Yücesoy (Millet İttifakı) 
Sorgun: Nizamettin Bulut (Millet İttifakı) 
Yenifakılı: Soner Yalçın (Millet İttifakı) 
Yerköy : Ferhat Yılmaz (Millet İttifakı) 

SAADET PARTİSİ 
Yozgat : Ziya Koçak 
Akdağmadeni: Necmettin Demirel 
Aydıncık: Necmettin Kayhan 
Boğazlıyan: Fatih Demir 
Çandır : Abdulvahap Yılmaz 
Çayıralan: Hafize Tekbaş 
Çekerek: Mustafa Alan 
Kadışehri: Zehni Durusoy 
Saraykent: Ali Yurt 
Sarıkaya: İrfan Taşkın 
Sorgun: Mustafa Salman 
Şefaatli: Duran Karaman 
Yenifakılı İsmail Özmen 
Yerköy: Ali Polat 

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 
Kadışehri: Davut Karadavut 
Saraykent: Ahmet Köroğlu 
Sorgun : Üzeyir Arslan 

DEMOKRAT PARTİ 
Yozgat: Abdullah Doğan 

BAĞIMSIZ ADAYLAR 
Yozgat: Kazım Arslan 
Yozgat: Bekir Korkmaz 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ